Apprenez le français en voyageant-Učte sa po francúzsky cestovaním

12.10.2023

Toto leto sme s rodinou zavítali do Francúzska, na Côte d´Azur, a bolo pre mňa satisfakciou vidieť, ako sa moja 12 ročná dcéra dohovorila po francúzsky. Sama sa na blšáku pýtala na pohľadnice, ktoré si chcela kúpiť, čítala pokyny na displeji automatu na stanici pri kupovaní lístku, kupovala nám zmrzlinu....po francúzsky. A bola nadšená a nakoplo ju to ešte viac k učeniu sa franiny.
Mala od mamy niekoľko tipov a trikov ako na komunikáciu vo franine, ktorá sa dá zlepšiť i cestovaním.
Tu sú niektoré:
📌PRATIQUEZ CE QUE VOUS AVEZ APPRIS DANS VOTRE "LABORATOIRE DE COURS" V praxi si vyskúšajte, čo ste sa naučili vo vašom kurzovom laboratóriu.
Je extrémne motivujúce, keď zistíte, že to, čo ste sa naučili na hodinách francúzštiny, vážne funguje, že vám domáci rozumejú. Že situačný dialóg, ktorý ste na hodinách "hrali", môžete v praxi vyskúšať.
📌IMMERGEZ-VOUS ENTIÈREMENT DANS LA LANGUE FRANÇAISE. Úplne sa ponorte do francúzskeho jazyka.
Keď ste v krajine, kde sa hovorí po francúzsky, máte ideálnu príležitosť úplne sa do francúzštiny ponoriť, keďže je všade navôkol a nedá sa pred ňou nikam ujsť 😊. Cieľom je, aby ste napokon začali vo francúzštine premýšľať. Prestanete fungovať dvojjazyčne, prekladovo. Mozog akoby prepne do iného jazykového systému a začne fungovať v ňom. Takže počúvajte, čítajte, vnímajte, vstrebávajte.
📌 JUSTE S´IMMERGER NE SUFFIT PAS. SOYEZ ACTIF!! Iba ponoriť sa nestačí. Buďte aktívny!!
Ponorenie sa do jazyka nezabezpečí, že budete v jazyku napredovať. V tom ponorení musíte začať komunikovať.
📌 OSER PETIT À PETIT. Skúšajte krok po kroku.
Už múdry pán Komenský mal za to, že je efektívnejšie postupovať (učiť sa) od jednoduchšieho k zložitejšiemu. Dajte si čiastkové výzvy, napríklad že na začiatok len oslovíte predavačku na tržnici s jedinou otázkou koľko stoja čerešne. Neskôr pridáte otázku odkiaľ sú a či môžete ochutnať. Dopamín, ktorý uvoľní váš mozog, keď uspejete v prvej krátkej konverzácii, vás bude motivovať k ďalšej konverzácii, lebo jednoducho ten pocit satisfakcie s vlastným výkonom je fajn.
📌RECHERCHEZ DES OCCASIONS POUR PARLER AVEC DES LOCAUX.

Online kurzy francúzštiny
Online kurzy francúzštiny